Gayrimenkul Danışmanı Mısınız? Akaryakıt Faturalarınızın %70’ ini Gider Olarak Gösterebileceğinizi Biliyor Muydunuz?

Biliyoruz ki başarılı gayrimenkul danışmanları zamanlarının çoğunu ofis dışında geçirir. Portföy edinmek, alıcılara yer göstermek, bölge taraması yapmak, tapu işlemleri gibi zaruri işleri için kullandıkları araç içinde çok vakit harcarlar. Bu nedenle de gayrimenkul danışmanlarının akaryakıt faturaları en büyük gider kalemlerinden biridir. 

Başarılı satış veya kiralama işlemlerinden sonra kesilen komisyon geliri faturalarına karşılık genel olarak ofis kira, reklam gibi harcamalar gider olarak gösterilir. Ancak gayrimenkul danışmanları için önemli gider kalemi olan akaryakıt harcamaları çok dikkate alınmaz. Çünkü sık sık alınan benzin fişlerinin düzenli olarak toplaması, saklaması ve zamanında muhasebeye iletilmesi genelde ihmal edilir. Bu da tabii ki akaryakıt harcamalarınızı gider olarak gösterememeniz ve dolayısı ile daha çok kar etmiş gözükerek, daha çok gelir vergisi ödemeniz anlamına gelecektir. Oysaki gayrimenkul danışmanı olarak kullandığınız araçların akaryakıt faturaları nın %70’ine kadarını gider olarak gösterebilirsiniz.

Sizleri hem fiş toplama derdinden hem de topladığınız fişlerin kaybolma, kullanılamaz hale gelmesi risklerinden koruyacak çözüm ise Şirket Aracım ile Opet Otobil’e geçmek.

“OTOBİL, Şirket araçlarının tüm OPET istasyonlarından, araçtan inmeden yakıt almalarını sağlayan ve akaryakıt giderlerinde tasarruf ettiren bir sistemdir. “ 

Şirket aracım ile Otobil’e geçtiğinizde düzenli olarak gönderdiğimiz e-faturalar ile akaryakıt harcamalarınızı daha kolay muhasebeleştirip gider olarak gösterebilirsin. Sen de hesabını bilen bir gayrimenkul danışmanıysan ayrıca senin için harika bir haberimiz var; Şirket Aracım ile Otobil’e geçen gayrimenkul danışmanları akaryakıtlarını indirimli olarak alabiliyorlar. Sen de OTOBİL avantajlarından yararlanmak için hemen iletişime geç.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Daha Fazla